Elite Hotell Knaust

Det här anrika hotellet är inrymt i en ståtlig byggnad från 1891 och som är vida känt för sin vackra marmortrappa och magnifika spegelsal. Det ligger ett stenkast från kulturcentret Kulturmagasinet, 10 minuters promenad från Norrporten Arena och 8 minuters promenad från Sundsvalls centralstation.
Våningar: 4 Rum: 141 Hiss finns till samtliga våningar
Rumsstandard: Dusch/ wc ( några rum har badkar) minibar, luftkonditionering Gratis Wi-Fi och platt-tv, badrumsartiklar och hårfön, strykjärn/ bräda, vattenkokare och värdeskåp.
Rumsservice finns tillgänglig
Frukost serveras i en tjusig restaurang med spegelsal. Det finns en mysig gastro pub, cocktailbar i lobbyn, bastu och gym. Cykel finns att låna.
Elite Hotell Knaust Storgatan 13 852 31 SUNDSVALL
Telefon: 060 608 00 00 Mail: info.knaust@elite.se
Våningar 4 Rum 141 Hiss finns
| Avresa | Avreseort | Destination | Lediga platser | Från pris | |
|---|---|---|---|---|---|
| 28/6 | Flera | Jämtland med Åre och Hälsingland | Mer än 8 | 9 590:- | BokaMer information |
| 7/7 | Flera | Midnattssolens land med Kiruna och Inlandsbanan | Mer än 8 | 22 090:- | BokaMer information |
| 14/7 | Flera | Polcirkeln med tomtens Rovaniemi | Mer än 8 | 11 250:- | BokaMer information |
| 18/7 | Flera | Havila Kystruten Kryssning Lofoten Helgelandskusten | Mer än 8 | 17 170:- | BokaMer information |
| 3/8 | Flera | Vi reser till Fjällvärlden & Samernas land, Sápmi | Mer än 8 | 12 190:- | BokaMer information |
| 14/8 | Flera | Havila Kystruten Kryssning Lofoten Helgelandskusten | Mer än 8 | 18 095:- | BokaMer information |
